Podróże

Gruzja 2013. Part 1: Tbilisi i okolice, kompleks Dawid Garedża

Witajcie!

Czas odkurzyć pajęczyny z bloga. Na pierwszy ogień fotorelacja z sierpniowego wypadu do Gruzji. O wyprawie do tego kraju marzyłem od dobrych kilku lat i zawsze coś stawało na przeszkodzie, jednak tym razem się udało i nie żałuje, było świetnie, ale po kolei. Razem z moją dziewczyną zdecydowaliśmy że najlepszą opcją będzie opcja lotnicza, skorzystaliśmy z dość fajnej oferty Wizz Air i połączenia Katowice-Kutaisi. Co do kwestii fotograficznych to tym razem postanowiłem zaryzykować i zostawić mojego wysłużonego Nikon a d70s i dzięki uprzejmości firmy Sony Poland na wyjazd zabrałem bezlusterkowca Sony nex 6 z obiektywem 16-50 pz, wszystkie zdjęcia wykonałem właśnie tym zestawem. Jako że niestety talentem pisarskim nie grzeszę wybaczcie skąpe  opisy 🙂

Pierwsze chwile w Gruzji, na lotnisku w Kutaisi

Read the rest of this entry »

Łochów

Kilka migawek ustrzelonych przy okazji szkolenia Sony w którym miałem okazję ostatnio uczestniczyć. Niestety nie udało sie dopchac do A99 ani RX 1, za to na otarcie łez kilka zdjęć z Nex 7 z podpiętym 10-18/4. Cóż mogę powiedzieć po godzinnej zabawie tym sprzętem, hmm jest niezły, z powodzeniem mógłby zamienić moje wysłużone D70s na to cacko. Jedyną mega upierdliwością był brak kółka trybów i przycisk filmowania który włączałem 9/10 razy gdy chciałem zrobic zdjęcie, ale podobno ostatni firmware poprawia tę wadę.

Read the rest of this entry »

Toskania. Część 2: Siena, Piza i takie tam…

Kolejna odsłona mojego włoskiego wypadu. Zdjęcia z kilku miejscowości takich jak Lucca, San Gimignano i Poggibonsi.

Zapraszam.

1. Piza

Read the rest of this entry »

Toskania. Cześć 1. Bolonia i Florencja.

Wreszcie chwila wolnego:) Więc czas na aktualizację zaniedbanego nieco bloga. Tym razem nie będzie koncertu, ślubu ani portretów tylko trochę turystycznych pocztówkowych gniotów. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w lutym b.r we Włoszech dokąd udałem się podczas mojego zimowego urlopu. Celem była ucieczka od zimy,śniegu i burego nieba, częściowo cel został zrealizowany:)

Na pierwszy ogień leci Bolonia, gdzie śniegu było więcej niż w analogicznym czasie w Polsce:)

 

Read the rest of this entry »